Oktoober 7 ehk vajan hädasti originaalsemaid pealkirju

Ma hakkasin juba arvama, et selle nädala kõige põnevam asi, millest teile ette kanda, oli meie järjekordne kaccident (loe: nädala jagu kakat korraga mähkmetes… ja pükstes ja bodis ja turvahällis ja issi pluusil ja minu juustes), aga pühapäeva ei tasu kunagi maha kanda enne kui päike on idast läände jõudnud.

Kuna oleme iga päev meeletult kõmpinud, siis mõtlesin, et see nädal võiksin sakslase kombel pühapäeva puhul pausi teha ja jalutuskäigu vahele jätta. Kui keegi teine siin riigis lillegi ei liiguta, miks siis mina peaks. Aga kuna BB peaks ikka iga päev värskes linnaõhus ka viibima, siis otsustasime päevauneks ta käru terrassile tõsta. Meie peene kahekorruselise rõduga korteri juurde kuulub nimelt ka terrass. Me ei ole seni terrassi kõige tublimad kasutajad olnud. Peamiselt selle tõttu, et see avaneb ainult põhjasuunas ja päike on teatavasti igas teises kaares. Lisaks on terrassile pääsemiseks vaja astuda korteriuksest välja, üle kitsa koridori ja umbes pool meetrit kõrgemale. Vankri tõstmiseks pean alati Härra abi paluma. Eriti kui seal laps sees on. Seekord ei olnud. Härra tõstis vankri ja mina tassisin lapse järgi. Härra küll torises, sest tal oli kiire jalgpalli mängima, treener olevat juba helistanud ja lubanud ta algrivistusse panna. Nii et kui mina veel last vankrisse sättisin, sättis härra endale juba jalkaasjade koti üle õla ja küsis minult: „Kas sul võti on?“

Miski tema hääles ütles, et ei ole mõtet öelda „ei, jäta uks lahti, mul jäi lapse toit ka veel esikusse“ või „ei, ole hea, too ülevalt toast“.

No ja nii me seal varjulisel jahedal terrassil siis seisime. Üks üritas näljast last magama kussutada ja teine üritas leida kuskilt Saksamaalt mõne poolaka, kes pühapäevast hoolimata on nõus muukrauaga kohale ronima.

Aga meel läks mõrudaks alles siis kui poolakas arve esitas.

Ma ei viitsi isegi hakata ajama midagi „oleksiteks“ ja „tuleksitest“ ja „õppetundidest“ ja „tagavaravõtmetest“. Aga teil kõigil soovitan läbi mõelda, milline teie sõpradest oleks valmis jooksma kui vaja on. Ja vaadake siis, et tema tagavaravõti teie käes ei oleks. Sest mis siis saaks kui te jääte last terrassile kussutama siis kui tema nädalaks Poola on sõitnud? Jah, mul on kõik stsenaariumid juba läbi mõeldud.

Advertisements

2 thoughts on “Oktoober 7 ehk vajan hädasti originaalsemaid pealkirju

  1. Ka mul on nüüd tagavaravõtme variant läbimõeldud. Aga õppisin ikka oma mitte teiste vigadest. Õnneks beebi oli siis veel viimaseid nädalaid kõhus ja suurem laps lasteaias. Eestis maksis õppetund 40€.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s