November 14 ehk Köögijutud

Möödunud reede õhtul oli rahvusvahelistel naistel järjekordne üritus. Selline poster saadeti:

Köögijutud (e originaalpealkirjaga Kitchen Stories)
Köögijutud (e originaalpealkirjaga Kitchen Stories)

Üsna proff, eks? Meie seltskonnas on üks copyrighter, kes vabatahtlikult rahvusvahelise naiste ürituste jaoks postreid vorbib ja muude kujundusasjadega aitab.
Aga ta ei ole ainuke, kes rahvusvaheliste naistega rakkes on.
Kuna praegu toimivad infokanalid on a) helista grupijuhile (tuntud ka kui Paaniliselt Õnnelik) või b) oota, et ta sulle e-kirja saadaks; siis tõstatasime juba septembris teema „palun leiame info jagamiseks ja ideede välja töötamiseks mingi kaasaegsema võimaluse“.
Copyrighter pakkus välja kasutada platvormina Facebooki, Paaniliselt Õnnelik oli nõus.
Kui umbes kuus nädalat hiljem lõpuks asjaks läks, oli vestlusringis viis suurte silmadega iraanlast, üks eelmise põlvkonna indialane, umbkeelne ukrainlane, Copyrighter ja mina. Ei jäänd muud üle, kui tunnistada, et ma tean, mis Facebook on ja kuidas seal leht luua ja gruppe teha, kuidas teised liituma kutsuda ja kuidas ürituskalendrit täiendada ning kuidas kõigile teatada, et tantsuõpetaja on haige või et heegeldamisse tuleb ise heegelnõel kaasa võtta.
Kaks nädalat pusimist ning umbes sada meili Copyrighterile ja Paaniliselt Õnnelikule hiljem pidime tunnistama, et meie Facebook oli läbikukkumine.
Kui asi tõsiseks läks, ei olnud meie sihtgrupp, kellega esmalt kuus nädalat konsulteeriti, enam äkitselt Facebooki kui platvormiga nõus. Peamine argument? Neile ei meeldi Facebook. Mingi konto peab ju looma ja sisse peab logima ja üldse ei saa aru mida tegema peab ja tegelt on Facebook lihtsalt nõme.
Nii, ja kus te kullakesed viimased kuus nädalat olite? Siis kõlbas noogutada küll. Aga nüüd helistavad ikka kõik Paaniliselt Õnnelikule või ootavad talt meili. Infoajastu my ass.
Raske on inimesi sunniviisiliselt 21. sajandisse vedada. Kolmeteistkümnes aasta juba ja ikka ei saada veel aru, millised on veebiplatvormide eelised. Millise koorma sellise platvormi toimimine võtab korraldajatädilt ja millised võimalused annab see meile endile oma üritusi ja tegevusi kujundada.
Aga see enam ei aita. Tuleb uus lahendus leida.
Kroonilise blogiloojana pakkusin meie uueks platvormiks avaliku blogi. Ei mingit sundkorras sisse logimist või konto loomist. Mõneti vähem interaktiivne versioon ja nõuab orgunnitädidelt (loe: minult, Copyrightelilt ja Paaniliselt Õnnelikult) natuke suuremat panust, aga võiks ideaalis siiski meie eesmärgiga sobida.
Paaniliselt Õnnelik ja Copyrighter on pakkumisega nõus olnud. Idee esitasime ka Köögijuttudele tulnud rahvusvahelistele naistele. Umbkeelne ukrainlane noogutas, ainult saksa keelt mõikava kasahh noogutas, ainult inglise keelt mõikav pakistanlane noogutas, kaks indialastki noogutasid. Isegi umbkeelne sakslasest õhtujuht, kellel asjaga suuremat pistmist pole, näis poolt olevat ja palus kõigil ühepajatoitu juurde võtta.
Vaatame, mis neile siis ei meeldi, kui blogi üles saab riputatud.
Mulle näiteks ei meeldinud ühepajatoit. Aga jätsin selle viisakalt enda teada ja sõin ikka. Ootaks samasugust käitumist teisteltki. Muretsema paneb muidugi fakt, et rohkem eestlaseid meil ei ole.
Aga mis Köögijuttudesse veel puutub, siis, jah, sõime ühepajatoitu (õõh!) ja mina veetsin suurema osa õhtust BBd põlvel hüpitades ja saksa keelt inglise keelde tõlkides. Viimast hästi loominguliselt, hästi-hästi loominguliselt… noh, võibolla rohkem nagu oma juttu rääkides jättes sealjuures mulje, et ma ikka teise juttu räägin. Keegi vist aru ei saanud, sest nad ikka palusid, et ma tõlgiks. Hoolimata sellest, et ma neile saksa keeles ööd ega mütsi vastu ei osanud öelda.
Niipalju on siis esialgu sellest Remarque’i lugemisest kasu olnud.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s