Detsember 23 ehk kõige suurem kingitus

Kõige suurema kingituse valmistamiseks kulus umbes kümme esmaspäeva, kolm lehte paberit ja üsna arvestatav kogus värvi. Selle transportimiseks oli esmalt vaja kasutada Vanaisa salaabi ja pärast see Oma ja Opaga edasi smuugeldada. Ka oli mõned korrad vaja bluffida vastates küsimusele “noh, mida sa siis täna maalisid?” või “kas sul mõni pilt juba valmis ei hakka saama?”
Sain valmis kolm pilti.

Ülevalt: konsoolsild, rippsild, vantsild
Ülevalt: konsoolsild, rippsild, vantsild (pildi on A3 paberil)

Eesmärk oli teha seeria kolmest sillast. Kuna ehituslikult jagunevad sillad konsool-, vant- ja rippsildadeks oli mõte valida iga tüübi kõige-kõigem ja see paberile üritada panna. Konsoolsild sobis eriti hästi, sest kõige pikemaks peetakse ühte silda Quebecis. Nimelt seda silda, millel me Härraga esimest korda kurameerimas käisime. Seega ilus ja oluline. Pilt nii ilus ei tulnud, aga oluline küll.
Rippsild
Rippsild

Teiseks võtsin ette rippsila. Jälle valisin pikkuse järgi. Sest see, mida Wikipedia praegu pikemaks peab on ilus ja ma leidsin selle kohta palju hästi õnnestunud ja inspireerivaid fotosid. Tulemust pidasid kõik minu kolmest pildist kõige paremini õnnestunumaks.
Kolmandaga oli probleem. Sest maailma kõige pikem vantsild on anektoot. See on monument tuntud suurriigi juhtimisrumalusele. Sild ühendab maanteega küla, kus elab umbe 500 elanikku, kõik allpool vaesuspiiri. Aga riigipea otsus oli, et kõige suuremat silda on hädasti vaja, isegi siis kui kohalikud elanikud seda kasutada ei saa. Nii pandi raha, mille eest oleks võinud kohalikke elanikke üleval pidada või nende elu arendada või neile mõistlikke töökohti luua, hoopis silla alla, mida kasutatakse aastas loetud korrad. Fantastiline!
Loomulikult otsustasin teha “mõne teise silla”. Aga kiirustasin, ja läks lörri, ja pintseldasin viimase pildi lõpuni vaid seetõttu, et kunstiõpetaja käskis. Tulemus ei meeldi. Nii et jaanuaris võtan vahest mõne teise vantsilla ette, et siis seeria kolmas pilt välja vahetada.
Vincenti või Pablot minust just ei ole, aga pintsli olen nõus teinekordki kätte võtma. Ja mõne võib isegi koduseinale riputada.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s