Jaanuar 10 ehk soovilugu

Kallis lugeja küsis:

Kuidas BB ööunne jääb?

Ausalt, enamasti väga lihtsasti. Kohutavalt iseka emana ei ole ma last algusest peale tahtnud harjutada süles tuttu jääma. Kuna mul on pudelilaps, siis on seda ka üsna kerge korraldada olnud.
Praegu vähemalt paistab, et BB ei tunne vajadust kussutamise või kaisutamise järele. Võin ta lihtsalt võrevoodisse unekoti sisse panna, pudeli suhu susata ja ongi korras. Lutsib natuke ja jääb tuttu.
Päris ilma abita muidugi ei saa. Kui päeval lasen tal tihti ise pudelit hoida, siis ööunne minnes istun ta voodi kõrval ja hoian pudelit, et ta saaks käed vabaks lasta ja mitte pudeli hoidmisega tegeleda. Või et selle ära vajumine teda nutma ei ajaks. Tavaliselt kukub ta siis küll mu näppudega mängima, aga üks hetk tüdib sellest. Kui üks ta kätest silmale langeb, on see üsna kindel märk sellest, et neiu on kohe-kohe tudule jäämas.
Mingit kellaajalist režiimi me otseselt ei järgi, vaatame rohkem selle järgi, millal BB väsinud tundub olevat. Tavaliselt muutub ta siis nati virilaks või saan lihtsalt kuidagi kõhutundega aru, et nüüd on aeg. Kuna ta ööuni kestab reeglina umbes 11 tundi, siis arvestan, et kui ma tahan hommikul nii 8-9 paiku tõusta, peaksin ta 9-10 paiku pikali saama. Ka järgin mingil määral aktiivsustsüklit. Selle teooria järgi peaks laps (aga ka täiskasvanu) olema ärkvel järjest 90 minutit või mõne selle kordse aja – nt kolm aktiivsustsüklit oleks neli ja pool tundi. Üritan meelde jätta, mis kell neiu ärkab ja siis kui tundub, et ta võiks jälle magama jääda, vaatan, kas äkki hakkab tsükkel (või teine või kolmas) varsti lõppema. Aga kui ta ikkagi mingeid väsimuse märke ei ilmuta, siis mingit sunniviisilist magama panemist ei toimu.

Preili unepesa
Preili unepesa

Nii et ideaalpäeval on BB päevaunest tõusnud poole viie paiku ja kella üheksa paiku õhul tundub mulle, et ta on unine. Teeme kähku läbi õhturutiini – ravim, puhtad mähkmed, öökombe, magamiskott – ja siis laps voodisse pikali ja emme pudelit hoidma kuni laps magama jääb. Lihtne.
Esineb muidugi ka mitteideaalpäevi, kus üritame last magama panna kui ta veel mängida või joriseda tahaks. Aga oleme õppinud siis alla andma. Laseme tal mängida kuni uni peale tuleb ja proovime siis uuesti.
Öösel on ta küll jälle hakanud mind iga kolme tunni tagant äratama. Ja iga õhtu mõtlen, et täna õhtul lasen tal joriseda või võtan ta sülle, ei anna pudelit. Aga öösel ikka annan alla ja toon piima… Nõrk.

Advertisements

One thought on “Jaanuar 10 ehk soovilugu

  1. Tänan! Tublid olete! Viimase lõigu kohta ütlen, et võid vabalt nõrk edasi olla 🙂 Vähemalt niikaua kuni hambad tulema hakkavad, sest see võib kõik sassi lüüa ja mis mõtet on siis enne pingutada.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s