Veebruar 30 ehk sünnipäev on kalendrist välja arvatud

Sünnipäeva BBl see kuu ei ole, aga see ei tähenda, et ma ei võiks üheksast kuusest rääkida.
Niisiis, mida mu üheksa kuuske meeleldi teevad?

  • Istuvad. Kuigi ise istuli tõusta veel ei oska. Ka ei tule hästi välja istumast pikali minemine (mõnikord käib pauguga – ai!), aga enamasti jääb lihtsalt üks jalg kuidagi imelikult keha alla lõksu ja siis tuleb üks neist Suurtest appi kutsuda.
  • Hoiavad ühe käega asju. Isegi pudelit. Noh, ega me ei ole suurt pudelit pakkunud kah, oleme ikka oma number ühe juures. Kuigi üks Teadja Ema meile märkuse tegi, et me peame pudeli numbri ikka lapse vanuse järgi valima ja see number üks on talle ammu väike juba, ta peab ikka suurest pudelist jooma, ta ei saa sellest isu täis. No väga vabandan, aga mulle meeldib, et ta saab ise oma pudeli hoidmisega hakkama ja ma võin vabalt tühjaks saanud pudelit uuesti täita kui ta küll ei saa. Ja pigem on meil probleeme sellega, et neiu ei taha korraga palju süüa – vähem sagedamini on tema reegel (mida kahtlemata paljud saleda joone hoidjad heaks võivad kiita). Kasvuiive on normaalne, nii et ma ei leia põhjust teda sundoitma hakata.
  • Roomavad. Mõnikord küll suure kisaga ja enamasti nobedasti nimelt siis, kui silmapiiril on midagi, mida ei tohi kätte saada. Näiteks paber. Sest kui paberit lutsida, siis see laguneb suus mõnusasti. Jama on ainult selles, et kui mõni Suur näeb, et paber suus on, siis nad kukuvad kohe sõrmi üheksa kuuse suhu toppima.
  • Närivad. Mitte ainult keelatud asju (vt eelmine punkt), vaid näiteks ka õunatükki või kurgiviilu. Ka olen riiskoogikesi ja hirsipulki andnud, jõuavad kõhtu küll.
  • Räägivad. Keegi küll veel hästi aru ei saa, mida nad ütlevad, aga täiesti korralik seletamine käib. Teravamad kõrvad on eraldanud sõnu “emme”, “Määme” ja “papa” (või: “pap-pa”). Korra ka sõna “jälle”. See oli siis kui olime IKEAle juba ringi peale teinud, aga pidime ikka tagasi minema ühte kohta, kust midagi eriti olulist võtta unustasime ja siis sinna kohta naastes teatasid üheksa kuuske: “jälle!” Siiski, tunnistan, et kõikide meile sõnana tunduvate häälikuühendite kasutamine on juhuslik ja mittesihipärane (sihipäratu?).
  • Teevad imestunud nägu. Eriti siis kui kuskil läheduses on fotokaamera. Igast kümnest fotost kaheksal on kulmuhakatised kõrgele tõstetud ja silmad tõllarattad. Peame veel treenima seda modellindusoskust.
  • Kasvatavad hambaid. Kaks, kes see kuu nähtavale ilmusid, lähevad iga päevaga järjest suuremaks ja on varsti ehk juba normaalmõõdulised teravad terakesed. Kuid iga hetk võib jälle oodata uusi. Jälgime mängu.

imagesCABIDD20

BB kaalub natuke alla kaheksa kilo ja pikkus võiks jääda umbes 70 cm peale, millegipärast pikkus täna arstionu ei huvitanud. Aga saime talt paberi selle kohta, et oleme lennukõlbulikud ja võime piiramatus koguses kahtlaseid pulbreid ja vedelikke kaasa tarida. Me midagi siukest ei too, mida ise ei kasutaks, aga BB ravimied võtame küll paraja portsu ja tagavaraks veel kaks parajat portsu. Head reisi soovis arstionu sellega, et torkas BBle nõela kintsu. Aia! Samas ma saan aru, ma oleks ka kade kui ta Eestimaale lendaks ja meie mitte.

Advertisements

One thought on “Veebruar 30 ehk sünnipäev on kalendrist välja arvatud

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s