Aprill 7 ehk unekatse “Pane beebi magama!”

Eksperimenteerimine BB ööunega algas.

Esimene katse: panna laps varem voodisse kui tavaliselt ja mitte lasta pudeliga magama jääda (et murda pudel-uni seost).

Kuna BB hakkas õhtul enne kaheksat juba kergelt viu-viu-ma-ei-viitsi nägu tegema, siis mõtlesin, et proovingi, mis saab, kui laps varem voodisse panna. Kell kaheksa tavalise üheksa asemel on ju vara küll. Tegime oma kiire õhturutiini läbi – lapipesu, hambapesu, puhas mässu, puhas kombe ja pudeliga voodisse pikali. Tahtsin, et ta kõhu esmalt täis sööks ja siis niikaua voodis jauraks kuni uni tuleb.
Noh, umbes kella kaheksaks, selleks ajaks kui pudel pooltühi oli, oli laps sügavas unes.
Niipalju siis pudeli ja une seose murdmisest.
Öösel ärkas BB kaks korda, pärast südaööd ehk just siis kui mina olin uinunud ja kella poole viie ajal – seega jätkus und mõlemal korral umbes nelja ja natsi tunni jagu. Kas selle ajaga läheb kõht tühjaks? Või ärkab ta muudel põhjustel? Igal juhul andsin mõlemal korral ikkagi pudelit ja ei kannatanud kuni laps end magama nutab.
Varem voodisse minemisest oli niipalju kasu, et hommikul kell kuus, tavalise kaheksa asemel, seisis preili voodis püsti ja rääkis meile pikki lugusid millestki ääretult põnevast. Ja kui me kohe üles ei tõuse, et temaga neist põnevatest asjadest vestelda, siis oleme me ikka ühed koledad unimütsid küll. Niisiis lühenes varasema magama mineku tõttu ööuni tavaliselt üheteistkümnelt tunnilt kümnele. Isegi mina ei saa sellest loogikast aru.
Suurim viga, mis tegin, oli aga see, et ma ei läinud ise koos BBga magama, vaid jäin südaööni toimetama ja diivanile logelema. Õieti, Härrat ootama, kes ei osanud kuidagi jalgpallitrennist koju tulla.
Aga pole viga, inimesed kogevad hullemaidki katastroofe kui kuuetunnine ööuni. Näiteks meie akna all tänaval sõitis täna hommikul üks auto ühele jalgratturile otsa (kuna ma sündmust ei näinud, siis võis muidugi ka olla, et üks jalgrattur sõitis ühele autole ette) ja jalgrattur viidi kiirabiga kiiresti minema. See on ikka kordades hullem kui minu vähene uni või varajane hommik.

Esimese katse tulemus: ebaõnnestumine.

Hurraa ja järgmiste katseteni!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s