Aprill 8 ehk üks kord vabatahtlik, alati vabatahtlik

Samal ajal kui Härra saja kümnendat aastat ülikoolis rassib, et õpetajaks saada, hakkasin mina… õpetajaks.
Reede pärastlõunati käin täesti vabatahtlikult ja tasu saamata rahvusvaheliste tegevuste toas ja aitan kõigil soovijatel inglise keelt õppida.
Praeguseks on mul kaks ustavat õpilast ja seljataga vist viis tundi. Õpilane A on hästi tubli ja hakkaja, küsib küsimusi ja lappab sõnaraamatus. Õpilane B on üsna algaja alles ja vist ei oska öelda, et ta tahab ära minna ja teeb pool-turris, pool-segaduses näoga kõik ülesanded kaasa. Tema vigu ma varsti ei viitsi enam parandada. Täna kasutasin juba pedagoogilist meetodit “lase teine õpilane parandab esimese õpilase vead”. Nii on vähemal õpilasel A kasu sellest, et õpilane B ei oska. Osalt võib õpilase B oskamatus olla ka selles, et ta lihtsalt ei saa aru, mis toimub. Sest inglise keel on tal nõrk ja saksa keel lausa olematu. Urdu keelt mina aga kahjuks ei oska piisavalt, et öelda “palun pane verb mitmusesse, siin lauses on kaks tegijat” või “siin on “yesterday”, see tähendab eile, seega siin on vaja minevikku kasutada, lihtminevik sobib hästi, proovi uuesti”.
Aga lõbus on sellegipoolest.
Mingit suurt õpetajakarjääri ma endale ei ennusta, aga vabatahtlikuna võin ikka järeleaitamistunde anda, kui kellelgi soovi on.

Advertisements

2 thoughts on “Aprill 8 ehk üks kord vabatahtlik, alati vabatahtlik

    1. Jah 😀 eks lähevad ikka kõik taktikad mängu. Praegu mõtlesin alles, et tegelt on õpilasel B üsna suur sõnavara, aga grammatika lihtsalt null. Võibolla peaksin teamaga mingitest ülevaatlikest tabelitest läbi käima… 😀 kehakeele abil. Ja õpilasel A on olukord vastupidi – grammatika, mis ta juba läbi teinud on, on kenasti selge, aga sõnavara on kitsuke. Kui neid õpilasi kaks on, siis annab ju kombineerida kuidagi nii, et mõlemale sobib. A ma ei kujuta ette, mismoodi te riigikoolis 25+ erinevate teadmistega tüübiga korraga tegelete. Sügav kummardus ja täisrespekt sulle Karin ja kõigile teistele õpetajatele!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s