Aprill 21 ehk kalapäev

Kuna täna on Härra-vaba päev, siis otsustasin, et me BBga sööme kala. See on ikka selline eksootiline toit, mida siin majapidamises Härra juuresolekul ei saa. Tuleb võimalust kasutada. Selleks tõime hommikul 365-päeva poest mõnusa tüki lõhefileed, mille enne ahju panemist ausalt kaheks lõikasin – kolmandik BBle ja kaks kolmandikku mulle.
Enne ahju panekut lõikasin tüki pooleks selleks, et saaksin ühele tükile soola lisada ja teise sellest ilma jätta. Sest ettevaatliku noore emana ei taha ma kuidagi alla-aastasele lapsele soola anda. Sest kõik brošüürikesed ütlevad, et sool koormab neere ja seda ei ole lapsele vaja. Maitse osas ei oska ta aga veel pirtsutada, sest ta maitsemeeled ei ole veel soola (ja suhkru ja tubaka ja muude selliste kenade asjade) poolt ära rikutud.
Küll aga ei suutnud ma panna vastu kiusatusele lisada ka BB kalalõigule maitsetaimekate. Selleks segasin kokku hakitud kodurõdubasiiliku ja -peterselli ja -murulaugu, peotäie riivsaia, peotäie riivitud parmesaani ja lusikatäie oliiviõli. See kate läks ahjus nii mõnusaks krõmpsuks ja meeldis nii mulle kui BBle väga. Sõime mõlemad oma kalaportsud ära nagu nauhti. Või noh, tema nokkis oma tükkide kallal muidugi umbes pool päeva nii et kogu söögitool ja seda ümbritsev põrand oli kala täis, aga vähemalt oli ta väga rõõmsa näoga ja väga uhke iga kord kui kalatükk jälle suhu jõudis. Isegi plaksutas vahepeal! (Märkus: BB õppis eile plaksutama. Täiesti iseenesest. Keegi talle ette ei näidanud ja ei sundinud teda plaksutama. Ju siis oli vaja midagi aplodeerida.) Need väiksed näpud on väga osavad pisikesi kalatükke üles korjama ja suhu toimetama. Vahel õnnestub neil isegi poole tee peal kalatükk ühest käest teise anda. (Märkus: minumeelest töötavad nii parem kui vasak käsi sama usinusega, mingit eelistust küll veel märgata ei ole.)
Aga kui teil maitsetaimed omast käest võtta on, siis soovitan kalale (või kanale) parmesaaniga maitsetaimekate peale meisterdada küll. Maitseb hästi!

Advertisements

One thought on “Aprill 21 ehk kalapäev

  1. Tundub ahvatlev! Mu maitsetaimeaed on natuke mahajäänud ehk et till tõuseb (herneid pole), petersell ka areneb, basiilikud (tavaline ja punane) ning salat on alles poisikesed. Ja no lavendel ei taha vist üldse õnnestuda, aga ootan veel, enne, kui loovutan. Aga kui need kõik valmis saavad, siis proovin selle katte ära.
    BB on tubli ja see kumb käsi hakkab tal kirjutama ja muid asju tegema, kinnistub hiljemalt alles 5-6 aastasena. Enne seda las toimetab mõlemaga, kui talle nii meeldib 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s