Mai 10 ehk umbrohi

Meie siinsel korteril on ka väike katuseterrass. Õieti, pool terrassi. Teine pool kuulub meie naabritele, kes kohe pärast sisse kolimist selle oma toapikenduseks võtsid. Kasisid puhtaks, panid laua püsti ja lilled potti ja kukkusid grillipidusid pidama. Neil on muidugi see kõik mugavam ka, sest nende korterist saab otse terrassile. Meie peame selleks esmalt koridori astuma ja siis üle põlvekõrguse lävepaku hüppama. Seepärast on meil vähe ebamugavam terrassile minna ja ka BB vankriga sinna “lükkamine” nõuab vähemalt kahe hästi koordineeritud ja hea koostöövõimega täiskasvanu kohalolu. Ka pole meist suuremaid grillijaid. Või noh, mina pole grillihooajal siin ju suuremat viibinudki veel.
Aga kõik see tähendab seda, et meie terrassipool on kõik need 19 kuud, mis me siin elanud oleme, uhkelt umbrohtu kasvatanud. Kevadised võililled ulatusid julgelt üle põlve. Ka on seal aegajalt nähtud mingit prügi või tühje kilekotte lendlemas ja ühes nurgas seisab eelmiste elanike poolt kingituseks jäetud täielikult ära kuivanud kahemeetrine potipuu. Ühesõnaga, nagu mõne laisema tšurka tagaaed.
Ja kuigi meil pöörast tahtmist ei ole nüüd kohe grillima ja terrassielu elama asuda, otsustasin siiski, et see asi peab lõppema. Naabrite ees piinlik ju! Mis nad meist küll mõtlema peavad!
Nii et kui eile BBga linnast tulime ja ta vankris tukkus, siis hiivasin ta peaaegu songa saades terrassile ja käärisin käised üles. Ei hakanud isegi vaatama, kes on umbrohi, kes mitte, tõmbasin lihtsalt valimatult kõik juurtega olevused välja. Peaaegu kaks tundi vehkisin seal küll küürakil, küll põlvili ja kuhjasin kokku umbes kolm kastitäit biojäätmeid ja mehise peotäie suitsukonisid.

ENNE ja PÄRAST
ENNE ja PÄRAST

Nüüd peame vaid välja mõtlema, mismoodi me plaadid puhtaks saame ja mis muruosast saab. Naabrid on selle kivikestega katnud ja see tundub täitsa mõistlik variant olevat. Kui meil just ühte aastast titte ei oleks, kes kõiki asju suuga tahab proovida…
Aga milleks siis emad on kui mitte selleks, et pidevalt lapse kätel ja suul silm peal hoida. Aga kui teil, kallid lugejad, on paremaid mõtteid, milline oleks hea ja kergesti hooldatav katuseterrassi kate, andke aga teada!
Ja siis jääb puudu vaid õuemööbel ja grill! Vorste on meil kapis küll.

Advertisements

2 thoughts on “Mai 10 ehk umbrohi

  1. Tekita sinna “muru” kohale paar taime, mis oleksid sellised igailmakindlad (mõni väiksem okaspuu sort vms), eks neid kastma peab kuuma ilmaga ikka, aga et oleks lihtne hooldada. Nende ümber pane see puidust “sodi” (multš), mida kasutatakse parkides ja ka kodudes lillede ja taimede ümber ja päästab sind rohimisest. See on minu soovitus, aga eks sa ise tead paremini 🙂

    1. Njah, tasub kaaluda. Kuigi ma ei tea, kas multš preilile sõbralikum on kui kivid. 😀 Oeh, tegelt ma hea meelega lihtsalt laseks kellelgi kogu asja “korda” teha ja grilli ka püsti seada ja siis läheks terrassile vorsti närima. Peab vist hakkama äia-ämma agiteerima… need nobedad aednikud meil…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s