Mai 13 ehk maipuutants

Tundub, et olen täiesti mainimata jätnud, et maikuu alguses tõmmati Dresdeni vanaturuplatsis üles pea kahekümne meetrine maipuu, mille ümber kohalikud immigrandid saksa rahvatantsu käisid vihtumas.
Võite isegi arvata, et meie rahvusvaheliste tegevuste grupil oli asjaga pistmist. Terve aprillikuu käis Paaniliselt Õnnelik kõigi kahejalgsete välismaalaste juures anumas, et nad ikka ka tantsutrupiga liituks. Kokku oli vaja saada viisteist mees- ja viisteist naissoost välismaalast. Maipuu külge olid nimelt seotud rohelised ja valged lindid, mis tantsides puu ümber tuli keerutada. Ja kuipalju neid rahvatantsufänne ikka leidub, eks?
Õnneks leidus täpselt niipalju, et mina sain BB süles proovi pealt vaadata ja rõõmu tunda, et ma ise kepslema ei pea. Esiteks: tantsuõpetajaks oli endine profitantsija, kes nüüd kohalikus tantsukoolis õpetaja on ja ajaviiteks immigrantidega heategevusprojekte ette võtab. Ja neid projekte võtab ta äärmise tõsidusega. Pehmelt öeldes oli ta… kuri. Teiseks: täiesti vastumeelne on hüpata siis kui keegi ütleb “hüppa”. Hüpata saab ainult siis kui on tunne, et tahaks hüpata. Eks selle pärast ei olegi ma kunagi aeroobikatunnis ka hakkama saanud. Hea ikka, et ma sõjaväkke ei pidanud minema.
Aga vaatama läksime seda spektaaklit ikka. Päev oli ilus, päike kuumutas ja seeliku võis selga panna. Keegi ei käskinud, lihtsalt tunne oli, et peaks. Vanaturuplats oli rahvast täis ja puu lükati puhtalt musklijõul üles. See iseenesest oli juba suuremat aplausi väärt. Aga aplausiväärne oli ka meie rahvusvaheline seltskond, sest kohale tulnud viisteist mees- ja viisteist naissoost välismaalast olid end kenasti oma rahva rõivastesse riietanud.

maibaum(1)
Seda, kuidas nad lindid puu ümber keerutasid, võisime näha ainult kõrgusest, sest tantsijate ümber oli tihe uudistava rahva mass. Tantsuga avati pidulikult kevadturg ning kohe-kohe pidi kõnega esinema proua linnapea.

DSC_2189

Foto 1
Mis aga avatakse, tuleb ka sulgeda, ning lindid, mis ümber puu keerutatakse, tuleb puu ümbert ka ära keerutada. Viimaseks puhuks kogunesime eile jälle vanaturuplatsile. Läksime Härra ja BBga, lihtsalt, et vaadata, kas on äkki parem vaade. Niipalju oli, et kuna turg oli juba kokku pakitud, oli ruumi palju ja pealtvaatajaid vähe. Niipalju jällegi ei olnud, et kuna ametlikku üritust polnud välja kuulutatud, olid kõik oma rahvariided koju jätnud ja tulid nagu olid. Või noh, need, kes tulid. Osad nimelt ei viitsind üldse kohale ujuda. Seepärast pidi Paanlilselt Õnnelik jälle kõigi kahejalgsete juures anumas käima, et nad tuleks aitaks linte lahti tantsida.
Aitasin.
Ja väga lõbus oli. Hoolimata sellest, et kuri tantsuõpetaja käske jagas ja ütles, mis jalgadega teha tuleb. Ma ei pööranud talle tähelepanu. Mis vahet sel on, kas ma teen tipitipitipptipp või tapatapatapatapa, peaasi, et ma oma lindiga vastu tulevast tantsijast õigelt poolt mööduks, et lint kenasti end puu küljest lahti keriks.

IMG_3108
Ja nii tipitipitipptipp ja tapatapatapatapa puud ümber keerutades hakkas vaikselt kripeldama, et ma ikka Eesti rahvariideid Saksamaale pole sebinud ja avamisüritusel linte keerutamas ei käinud.
Aga pole viga, järgmine aasta samal ajal sama nali!

IMG_3112

Advertisements

One thought on “Mai 13 ehk maipuutants

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s