Juuli 5 ehk sokimäng ühes vaatuses

Ilmad on meil jälle viisakalt suviseks tõmmanud ja sokke pole enam jalga panna tarvis. Täna selverisse minnes tõmbasin siiski BBle sokid varvaste otsa. Kui me maja taga olevast pargist läbi olime kõndinud olid mõlemad BB suhu rännanud. Jõudsin juba tõrelemisnäo pähe teha kui mõistsin, et selleks ei ole mingit vajadust. Las ta siis lutsib oma sokke, ilm on ju soe, võib varbaid tuulutada küll.
Korraks käis peast ka läbi mõte, et mis küll saab, kui ta sokid käest pillab, pean teda ikka hoolega jälgima nüüd. Aga kuidas sa jälgid hoolega, kui on vaja vaadata, kuhu käru juhtida, kus äärekivid on ja kus pudelikillud ja kas tohib üle tee minna või peab auto ära ootama ja kas see ees liikuv aeglane saab aru, et ma tast mööduda üritan ja hoiab sirget trajektoori…
Nojah, nii et kui ma mõne aja pärast jälle sokkidele tähelepanu pöörasin, oligi üks vankrist välja hüpanud (loe: kaheks ja neljakümneks tunniks unerohtu võtnud). Selleks ajaks kui me selverisse jõudsime oli teisel sellest meel nii kurvaks läinud – sest mis on väärt üksiku soki elu! – et oli kah vankrist väljunud (loe: mürki võtnud)*. Teel koju leidsime esimese soki. Meid nähes ja teise soki saatusest kuuldes oli ta muidugi meeleheitest meeletu ja otsis võimalust kanalisatsioonikaevu hüpata (loe: pistoda rinda lüüa). Võtsime ta siiski teepervelt kaasa. Kui tal lein üle läheb ja me ta pesumasinast läbi oleme loksutanud, äkki on siis nõus mõne teise sahtlis vedeleva lesksokiga paarituma.

* Ei ole teada, et teine sokk oleks enne surma kedagi (loe: Parise) tapnud.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s