August 13 ehk teretulemast, uus hooaeg

Rääkisime hiljuti siin kohalikud Vanad pehmeks, et nad lapse võtaks ja meid ula peale laseks.
Tunnistajad, kes elavad Leipzigis, olid nimelt lubanud meid sealsele staadionile viia kui me end vaid kohale veame. No vedasime siis. Kesse sellise peibutuse peale ei veaks?*
Staadion on neil selline:
IMG_3423
IMG_3422
Staadion ehitati 2004. aastal kaks aatat hiljem toimunud MMi jaoks, kus mängiti seal neli alagrupimängu ja üks mäng veel. Pärast seda on seal mänginud RB Leipzig, kelle nimi ei viita sponsorile, kellel on lihtsalt kogemata samad initsiaalid.
Pildile üritasin jäädvustada selle, kui kena lohu sisse staadion ehitati. Seda selle pärast, et seal oli kunagi vanadel aegadel kah staadion olnud. Selline vanakooli seisukohtadega staadion, mis mahutas rahulikult 100 000 inimest. Uus euronõuetele vastav staadion mahutab kõigest õnnetud 44 345 inimest. Mitte, et need inimesed kõik õnnetud peaksid olema. Kuigi vahel mõned on. Või noh, tegelt, kuna alati keegi kaotab (ka viigi puhul tunneb alati keegi, et ta kaotas, nii et jätan selle väite püsti), siis võib üsna kindel olla, et vähemalt staadionilt lahkudes on ikka keegi õnnetu.
Meiega koos tuli staadionile veel 24 851 inimest, kellest keegi ei tahtnud õnnetult lahkuda.
IMG_3431
IMG_3430
Pildid tegin küll enne mängu algust, nii et pole mõtet hakata päid üle lugema.
RB Leipzig mängib Saksamaa teises liigas (erinevalt nt inglastest alustavad nad lugemist ühest, mitte nullist, nii et ikka tõesti tugevuselt teises liigas), mäng käis esimese liiga meeskonna vastu ja mäng oli üllatavalt põnev. No ikka esimesed 45 minutit ei tulnud suhtlusest midagi välja, silmad olid pidevalt pallil. Nagu vanasti! Teine poolaeg oli aga hoopis veelgi ilusam! Lisaks kõigele, ei lahkunud meie pisikeselt uuelt staadionilt üldsegi mitte õnnetutena. Hoopis võidust ja õllest joovastatutena. Viimane maksis muidugi järgmisel hommikul kätte.
Vahest esimene kah. Sest järgmisel hommikul tormasin kohe märkmikuga Interneti-onu juurde ja küsisin talt, kuidas minu vanadel poistel läheb. Kirjutasin tema sõnade järgi Manchester Unitedi hooajakava omale kenasti märkmikusse ja jäin esimest mängu ootama.
Mängupäeva hommikul panin preilile selga just parajaks saanud punaste kuradite T-särgi (aitäh siinkohal kallile lugejale, kes selle meile kinkis!) ja asusin tavaliste päevatoimetuste kallale. Kui millalgi hiljem mõte tuli, et peaks vaatama, kas on võimalik mängu ikka kuskilt jälgida ka, ütles Inerneti-onu, et United on juba 1-2 tappa saanud.
Niipalju siis sellest.
A noh, vähemalt mu märkmik teab, millal jälle õnne saab proovida.

*Ok, tõenäoliselt on üsna palju selliseid, keda kõiksugused staadionid üsna külmaks jätavad. A noh…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s