August 15 ehk sebrad ja sõbrad

Ühel teisel päeval hiljuti käisime hoopis ühes teises kohas, kus sisenemiseks piletit küsitakse. Keegi küll kellegi vastu ei mängi ja õlut ei pakuta, aga brezeleid (soolakringleid?) saab küll (kuigi oluliselt väiksemaid kui Leipzigi staadionil). Ja põnev on kah. Noh, mitte küll kõigil.
Neil Austraallastel näiteks ei paistnud põnev olevat:
20140820_110357
Lisaks austraallastele nägime veel palju Aafriklasi ja muidki huvitavaid tegelasi. Nende hulgas elevante, leemureid, karakale, lõvisid, piraajasid, püütonit, flamingosid, orangutane, kaameleid, surikaate, gapardeid, pingviine, krokodilli, jaanalinde ja laamasid.
Meie lemmikud olid muidugi sebrad ja kaelkirjakud, kes sõbralikult ühes puuris elavad:20140820_105243
Kaelkirjakuid on kaks: härra Diko ja proua Tessa.
20140820_104543
Sebrad on Kirby, Korra ja Suse ning neil on kolme peale üks paari-kuune väike sebra.
20140820_104532
Lõvide nimesid ei õnnestunud teada saada, nende juures oli selline tunglemine, et ei saand kuidagi jutule nendega korralikult.
20140820_102856
BBle vist meeldis. Vähemalt vahtis ta väga hoolega kõiki, kes end vähegi liigutada jaksasid. Eriti pikalt osutas ta näpuga Elevantide ja kaelkirjak Diko peale. Ka flamingod võlusid paar “ood” välja daamilt, kes muidu oli üsna harjumatult vait. Kas flamingode puhul sai otsustavaks nende võluv roosa värv või kohutav, hingemattev raipehais, mis nende tiigist üles heljus, sellest seekord aru ei saanud.
Aga eks läheme ükskord jälle loomaaeda. Kas Dresdenis või kusagil mujal, seda veel ei tea. Saksamaal on ju 400 loomaaeda! Miks mitte minna järgmine kord mõnda uude kohta.
Kuigi meie loomaaia kiituseks peab ütlema – et väga mõnus kompaktne on. Ei pea end lolliks kõndima, et jälle mõnda igavat sõralist näha. Kollektsioonis on muidugi ka peamiselt sellised eksootilisemad ja rohkem laste-raamatusõbralikumad isendid. Sest olgem ausad, kes läheb loomaaeda kurgi ja naaritsaid vaatama. Ikka pingviine ja elevante ju!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s