August 23 ehk kauaoodatud hea uudis

Kõndisin täna BB käru lükates mööda tammealleed kodu poole ja rändasin mõttes tagasi möödunud suvesse. Äkitselt käisid lained pauhti üle pea kokku ja vallandasid veed pisarakanalitest. Lasin sel rahulikult voolata ja mu pakse lainerijooni mööda põski alla viia.
BB on täna nädal aega ravimivaba. Juba kevadest oleme vaikselt ravimikoguseid vähendanud ja möödunud esmaspäeval jätsime arsti korraldusel ravimi üldse andmata. Täna hommikul käisime kardioloogionu juures, kes kinnitas, et niipalju kui me praegu näeme, on laps terve.
Terve.
Tänutunne on liiga väike sõna selle jaoks, mida ma tunnen selle räsitud intensiivraviarsti vastu, kes ööläbi vahelduva eduga minu katkise lapse rinda pumpas, nende intensiivraviarstide vastu, kes väsimatult raiusid, et me saame riskantset operatsiooni välitida ja ravimitega asja kontrolli alla, nende kardioloogide vastu, kes tegid kõige raskemaid otsuseid, nende raviarstide vastu, kes meid jälgisid ja aitasid, pere ja sõprade, teie, kallite lugejate, vastu, kes te meile toeks olite siis kui ma veel nutta ei julgenud. Mitte silmalaineri pärast, millegi halvavama pärast, millegi sellise pärast, mis sundis pisarad tarduma.
Nüüd mööda tammealleed kodu poole trampides hakkas see halvatus hajuma ja pea kohal voogavad lained olid täis midagi, mille kirjeldamiseks sobivat sõna ma ei tea. Midagi tugevalt tänu- ja õnne- ja armastusesegust.
Homme hommikul võtame BB rinnalt 24-tunni-EKG masina ja viime selle kardioloogionule analüüsida. Kui ta seal midagi kahtlast ei näe, läheme järgmisele kontrollvisiidile detsembris. Seniks aga võime unustada igasugused süstlad ja pulbrid ja vedelikud.
Minu katkine tütar on terveks tehtud.

Advertisements

8 thoughts on “August 23 ehk kauaoodatud hea uudis

  1. Lugesin tunni ajal ja püüdsin emotsioone alla suruda, et lapsed õpetajat täiesti segaseks ei peaks. See on lihtsalt hiiglama hea uudis.

  2. See on küll suurepärane uudis. Eelmine suvi teid seal haiglas näha oli ikka väga kurvakstegev. BB oli nii tilluke ja õnnetu. Mul on südamest heameel, et te nüüd terved olete.

  3. Te olete olnud nii uskumatult vaprad ja tublid, mul on nii siiralt ja südamest hea meel, et pikk ootus on andnud sellise tulemuse. BB on üks väike ime, on olnud seda algusest peale!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s