Oktoober 38 ehk ise küsin, ise vastan

iknelja
Nii. Telekas meil on. Pult on ka. See satub vahel BBle näpu vahele ja ta on väga osav neid nuppe nii vajutama, et midagi alati kohe ekraanile ilmub. Kuidas ta teab, et seda käima lülitamise nuppu tuleb kõige esimesena vajutada, mina ei tea. Igal juhul käib meil aegajalt teleka vaatamine. Reeglina multikad kuni BB huvi kaotab, siis uudised või mõned reality-saated. Viimaseid olen valinud seepärast, et seal tundub keel kõige lihtsam olevat – saan ikka aru, mis nad räägivad – ja kuidagi on tunne, et sellise “saan aru” keele kuulamisest on rohkem kasu kui “mul ei ole aimugi” keele kuulamisest. Seepärast on päevauudised jäänud üsna tahaplaanile ja vaatan hoopis saateid “Neli pulma ja üks unelmate reis” või “Üüri, ela, osta”. Esimene on selline, kus on neli pruuti, kes kõik teineteise pulmades käivad ja räägivad kui jube halvasti teiste pulmad olid korraldatud ja siis korraldavad ise täpselt sama halvad pulmad. Noh, mõnikord ütlevad hästi ka, aga kuna teistele peab punkte panema ja see, kes kõige rohkem punkte saab, võidab, siis nad reeglina ikka lihtsalt irisevad. Ja kuigi ma loodan, et minu pulma ei hakka keegi punktidega hindama, siis ikka ei inspireeri selle saate vaatamine eriti pulma tegema.
Teine saade on selline, kus kinnisvaramaaklerid käivad imelike ja rohkem imelike korteriotsijatega mööda kortereid ja üritavad neid veenda mõnda neist üürima. Päris mõnus on niiviisi kiibitseda teistesse korteritesse samal ajal, kui ise ka justkui “silmad lahti hoiame”, et endale uus korter leida. Samas, pärast umbes kümnendat saadet oli juba üsna kõrini. Kui mitu korda sa ikka vaatad, et köök on väike ja vannituppa pole kreemipurgikuhjade jaoks ruumi planeeritud. Nii et nüüd pole ikka üsna tükk aega üheski võõras korteris käind.
Vahel küll satun ka selle “Õhtusöök viiele” saate peale, kuigi see enam-vähem täpselt BB tuttu minemise ajaga kattub. Aga sellega on umbes sama asi kui nende teise kahega. Et inimesed on imelikud ja kaua sa ikka võõraste inimeste korterites käid niiviisi läbi telekanali. Need üksikud sõnad või fraasid, mis nende saadete abil kinnistuda suudaksid, ei ole kah kogu seda vaeva väärt.
Novot, nii et peamiselt, kui mul on vaja üksikuid õhtuid mööda saata, vahin Bluetube’ist* jutusaateid ja stand-up’i ja teleshowsid minule üsna arusaadavas keeles. Kui kaksikult õhtuid mööda saadame, siis vaatame filme, mis Härra raamatukogust toonud on. Tavaliselt on okeid, ükskord jäin magama. Hommikul küsisin Härralt, kas peaksin värske peaga uuesti proovima. Õnneks ta raputas pead ja ei näinud väga õnnelik välja, et ta filmi lõpuni vaatas.

*Tervitused kõigile nendele, kes minu sünnipäeval käisid, kui me seda Eeriku-filmi vaatamas käisime.

Advertisements

2 thoughts on “Oktoober 38 ehk ise küsin, ise vastan

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s