November 2 ehk kõrvits

Kuna sakslased hirmsasti tahavad sügisel pidu pidada (Herbstfeset), aga ühtegi arvestatavat oma kommet ei ole suutnud säilitada, siis toimub siin suurem kõrvitsalaat. Lasteaedagi riputati vanematele üles väljakutse tuua peo (toimub homme) ajaks kaunistuseks kõrvitsaid. Üleskutse oli kaunistatud lõbusate illustratsioonidega sisse lõigatud nägudega kõrvitsatest. Usinate noorte lapsevanematena läksime muidugi kohe elevile – ikkagi esimene lasteaiapidu ja nii. Muidugi me toome kõrvitsa, toome kõige suurema, mis me leiame, ja isegi näo lõikame sisse, lubasime tädidele A-dele.
Ja nii me ükspäev Kauflandist sellise müraka koju tõimegi.
IMG_3668
Kaaluda seda keegi ei suutnud ja mõõte ka ei võtnud. Aga ütlen ausalt – ise ei kippunud teist väga tõstma. Ka võtsin pool päeva aega ja hoogu enne kui julguse kokku võtsin ja mürakale noa sisse suskasin. Ja tegelikult ei olnudki nii hull kui arvasin… Julge hundi rind on ju teatavasti… kõrvitsane.IMG_3669

Eriti nutikas oli minust (koera saba käib hoogsalt sinna-tänna) “kaanele” nokk teha – selle järgi sai kaane pärast väga hästi just õigesse kohta tagasi panna.
Kõige tüütum oli kahtlemata seemnete ja pehme sisu välja kaapimine. Seemned muidugi panin kenasti akna alla kuivama, et pärast pool novembrit kiruda ja puhastada ja kiruda.
Sisu välja kaapimiseks oli mul aga õnneks üks agar abiline.
IMG_3671

Kui agar abiline tuttu oli äinud, saabus julge abiline ja tegi kõrvitsale ka näo pähe. Nuga ei olnud meil just selle asja jaoks ette nähtud, nii et vormid said üsna kandilised. A noh, vähemalt ei näe välja nagu Lenin. Või näeb?
???????????????????????????????

Järgmine päev kõndis kõrvitsamees lasteaeda.
IMG_3684
Lasteaias muidugi selgus, et me olime esimesed (ainukesed?) agarad noored vanemad, kes hiigelsuure näoga kõrvitsaga tulid. Teised olid toonud selliseid.
festliche-dekoration-mit-kürbisse
Okou.
Kui keegi homme suure kõrvitsaga ei tule, võib meist hakata levima kuulsus kui agarvanematest.
Noh, vähemalt ei sõimata Leniniks.
Muus osas me Halloween’i ei tähistanud. Isegi mitte “Hallo, viin!” näol.
Rohkem rummisõbrad.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s