Juuli 6 ehk sõltlane

Päeval, mil toitusin peamiselt suhkrust, just sellest rafineeritust, Valgest Surmast, on väga mõnus enne magamaminekut lugeda kohaliku tähtsusega naisteajakirjast artiklit sellest, kuidas üks tubli blogija suhkrust täielikult loobus ja nüüd elab õnnelikumalt ja ilusamalt ja kauem kui kunagi varem.
Tuli meelde, et ka mina pidasin millalgi suhkru tarbimise kärpimist oluliseks ja veetsin kauneid pühapäevakuid kiusatusega võideldes.
Praegu vaatan kokakoolapudelit ja koogijääki ja mõtlen – tõesti või? Mis mõnu on elada endale midagi pidevalt keelates? Mis mõnu on elada ilma kokakoola ja koogijäägita? Selge pilt, et a) olen suhkrusõltlane, b) suhkruvabaks ma lähiajal küll ei saa.
Ja ometigi. Ometigi istun keset unetut ööd siin ja pläran nimelt sellel teemal. Sest ükskõik kui palju mulle kokakoola ja koogijääk ka ei meeldiks (skittlesitest rääkimata), olen ajupestud uskuma, et suhkur ongi see kõige hullem toiduaine üldse. Et ta põhjustab otseselt väsimust, koormab kõhunääret, toidab baktereid ja seeni (tere, akne!), ründab hambaid, tõstab triglütseriidide ja “paha” kolesterooli taset, ja teeb veel sada muud pättust. Lisaks kõigele tekitab suhkur söögiisu ja aitab seeläbi kiiresti kaalu tõsta (tere, viisteist lisakilo!), sealjuures “sööb” ta ise kenasti ära suure hulga sisse söödud mineraalainetest ja vitamiinidest (tere, imendumatu raud!). Ühesõnaga – pahapaha.
Suhkrust vabanemine ei ole aga niisama lihtne. Ka nimetatud artiklis kirjeldati ebavajalikult sõnaohtralt seda, kui tohutult õudne ja piinarikas suhkrust loobumine on – nädalaid piinavat peavalu ja energiataseme drastilist kõikumist ja emotsionaalset ebastabiilsust ja kõike muud sellist, mida raseduse viimastel nädalatel mitte vaja ei ole. Ometigi oleks tore kui mineraalained ja vitamiinid mulle ja beebile jääks ja söögiisu (ja rasvumine) pidurduks ja bakterid nii kõhus kui nahal koomale tõmbaks ja hambad terveks jääks ja energia stabiliseeruks ja
Nii et mind on väga kerge veenda, et üks päev tuleb ka endal see eksperiment korralikult läbi teha ja vaadata, kas tõesti on elu ilusam kui rafineeritud suhkur ukse taha jääb. Praegu aga silitan oma sõltuvust edasi sellega, et “ei ole õige aeg”.
Enne magamaminekut väike lonks kokakoolat?
Või suur?

Kes ei tea, milline on onu seos jutuga, siis loomulikult on tegemist kaaskannatajast suhkrusõltlasega. Vaadake ise.
Kes ei tea, milline on onu seos jutuga, siis loomulikult on tegemist kaaskannatajast suhkrusõltlasega. Vaadake ise.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s