August 12 ehk teretulemast RSS ehk arvamismängu võitja

Nägite eile “ma veel  ei sünnita”-postitust? Muidugi ei näinud. Sest ma juba sünnitasin.
Jep, meie väikemees otsustas, et kümnes august sobib talle. Nii kui kuupäev oli vahetunud, vallandusid looteveed. Klassikaline filmidiivasünnitus seega.*/**
Nii et blogi arvamismängu võitis Merle – PALJU ÕNNE!
Sinule tahaksin kingituseks saata ühe neist. On äkki võimalik, et sul mõnda neist ei ole?
auhind
Nimevalik oli meil teoreetiliselt ju hästi keeruline. Tingimusi oli palju. Esiteks ei tohtinud nimi alata tähega, millega meie teiste pereliikmete nimed algavad. Et meil oleks kõigil erinevad initsiaalid. Imelik nõudmine, ma tean. Aga kui tuleb kiri, millel on märgitud “X. Perekonnanimi (isiklik)” ja meil on neid Xe mitu, siis kes ümbriku avab? Sama loogikat olevat järginud ühe mu hea sõbra pere ja kui ma sellest aastaid tagasi kuulsin, armusin kohe ideesse. Nii mõistlik ju! Eriti Saksamaal, kus korrespondents käib endiselt paberil korteriukse kõrvale. No neile meeldib neid puid maha võtta, noh.
Teiseks oli meil iseenesestmõistetavalt hädasti vaja nime, mis kõigis kolmes asjasse puutuvas keeles oleks sama –  nii häälduselt kui kirjapildilt.
Ja kolmandaks muidugi oli vaja nime, mis meile meeldib ja sobib ja millega kummalgi mingit ebameeldivat seost ei teki või mis ei ole juba lähemas sõprus- ja sugukonnas esindatud, nagu kõigil teistel nimepanijatel.
Aga tegelikult teadsime juba raseduse üsna varajasest staadiumist, mis meie poja nimi on. Kuigi alles plaane tehes oli meil üks teine poisinimi varuks, siis pärast ebaõnnestunud katseid jätsime tolle nime vaikselt seljataha ja otsustasime jätkata ilma nime peale üldse mõtlemata. Küll me sünnitusmajas mõnele heale ideele tuleme.
Aga tegelikult läks hoopis nii, et varsti pärast positiivse testi saamist sõime ükskord sakslaste kombel alfabeedisuppi (sest kes ise juurvilju keedab, kui Knorripaki keevas vees läbi loksutamine sama tulemuse annab?) kui Härra äkitselt korraldas:
“Kuule, pane oma taldrikuäärele üks nimi!”
Mitte “meie tulevase lapse potentsiaalne  nimi” või “üks ilus poisslapsenimi”, ei, lihtsalt “üks nimi”. Ilma pikemalt mõtlemata panime käed varjuks ette ja asusime mõlemad mööda suppi vajalikke tähti taga ajama.
Tulemus sai selline:????????????????????????????????????
Muidugi teadsime käsi eemaldades kohe, kes ja kus see Rasmus on, ja et temast meil enam pääsu ei ole. Jätsime endale küll vaikuseklausli abil võimaluse asi sünnitusmajas ümber mõelda, sest tegelikult on ilusaid ja kõigile tingimustele vastavaid poisinimesid küll ja veel. Aga ega me enam ümber mõelda ei tahtnud.
Blogi tarbeks nimetagem uut ilmakodanikku siiski koodnimetusega RSS, sobib nagu BBga paremini. Suur Anonüümsus nagu meil siin on, eksole.
Aga, mis RSSi puutub, siis… mul ei ole piisavat ülivõrdeid, et kirjeldada kui imepärane see on, et meie Rasmus nüüd meie juures on. Loodan, et oleme talle just selline pere, mida ta kõrgel pärna otsas peidus olles soovis. Sest meil üks lokkis peaga plika juba on, meil on nimelt ühte natuke vallatut, aga hästi südamlikku poissi vaja, olgu ta juuksed siis sirged või mitte.

*Statistiliselt pidavat ühel kümnest sünnitajast algama tegevus vete puhkemisega, teised hakkavad ikka kõigepealt valutama. Ometigi, filmides tulevad ju alati kõigepealt veed! (Vt nt Sex and The City: Miranda / Charlotte)
** Sünnituspostitus järgnemas.

Advertisements

14 thoughts on “August 12 ehk teretulemast RSS ehk arvamismängu võitja

 1. minu õnnesoovid! nägin just ükspäev kodulinnas kohalikku kiirabi linna poole suundumas ja mõtisklesin, et ei tea, kas oleks pidanud ka oma pakkumise tegema.
  Ma BB-st saan, aru, a RSSi koha pealt pean paluma omal juhtmed lahti harutada.

  1. 😀 Novot, eksole. Mind viidi küll öösel enne ühte, nii et vaevalt et sa sel ajal väljas komberdasid…
   RSS = RaSmuS 😀 mitte midagi keerulisemat. Ja kolme tähega lihtsalt tundus mõnusam (jõulisem) kui kahega…

 2. Palju õnne kogu perele! Rasmus on vahva nimi.
  Paraku on Astrid Lindgren üks vähesest lastekirjanikest, kelle teoseid ma endale lademetes hankinud olen ja üks neist on “Rasmuste raamat”, milles kõik kolm lugu sees. Seega jäävad kõik kolm raamatut sinu riiulisse, et Rasmus paari aasta pärast saaks lugemist harjutada:)
  Mulle piisab aust ja kuulsusest;) Ja sellest, et saan siin Rasmuse ja BB põnevatest seiklustest jätkuvalt osa.

 3. Nüüdseks viiekordne tädi tervitab RSS’i (õeke, seleta lahti) suurte kallidega ja loodab teda näha, enne, kui päris koju sõidate!!!

 4. Palju õnne! Meie oleme küll oma Rasmusega korduvalt kogenud, et sakslastele ei ütle see nimi suurt midagi – kuigi jah, ütleb siiski rohkem kui ülejäänud laste nimed, millest üks tundus alguses küll rahvusvaheline, aga teine on tõesti kõigis meie perele tuntud keeltes veider (sest ilusad r-tähega poisslapsenimed said otsa). Algusest peale lugedes mõtlesin küll, et ju see laps Karl on, ei saanud raamatuvihjele üldse pihta.

  1. Aitäh! 🙂 Teil ka Rasmus! Nii tore. Seni olen nime kohta nii siit kui Saksamaalt ainult positiivset vastukaja saanud. Aga noh, ega keegi vist ei tule ütlema, et “mis, niisukese nime panitegi või, hullud!” :D.

 5. Avastasin eile juhuslikult selle blogi ja jäin lugema, no nii palju kui pisikesed marakratid lubasid 🙂 Siin-seal oleks tahtnud ikka mõnd kommentaari ka jätta, aga mõtlesin, et mis ma ikka nüüd lambist vanade postituste all kirjutan 😀 Aga siia ikkagi ei saa kirjutamata jätta – nii armas nimesaamise lugu 🙂 Nimi ise on ka väga kena, oli minu top-5s ka, aga üks sugulane jõudis ette 😀 Ja sünnikuupäev on ka parim valik, Antonio Banderas nt on 10. sept sündinud, ja noh, minu esmasündinu ka 😛 Et siis jah, tõstsime meiegi 10ndal augustil šampuseklaasid ja sõime kõhu torti ja kartulisalatit täis 🙂

  1. Nii tore kuulda, et mul uus lugeja on. Loodan, et meeldib 🙂 (Käisin muidugi juba sinu blogi ka kiibitsemas ja ootan uusi postitusi :D). Ja jäta ikka kommentaare, neid on alati jube vahva saada!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s