November 6 ehk kolmene

Armas lugeja tuletas meelde, et täna tuleks kalendrisse vaadata. Ja üllatus-üllatus – meil ongi sünnipäev! RSS sai täna veerand aastat vanaks! Mul on endiselt väga raske uskuda, et ta ikka veel nii noor on. Viimati, kui mul oli samades mõõtmetes laps oli tollel elukuid pea kaks korda rohkem. Nii et igaks juhuks joonistasin jälle lastearsti poolt antud tabelisse siniseid täpikesi juurde, ja veendusin, et mul on täiesti normaalmõõduline poeg. Vahest vähe kopsakam kui kõige keskmisem poisslaps Saksamaal, aga sellegipoolest täiesti normaalmõõduline.

rssgrösse
Kasv (vöödid näitavad normaalvahemikku, keskmine must on Keskmine Sakslane)
rssgewicht
Kaal (vöödid näitavad normaalvahemikku, keskmine must on Keskmine Sakslane)

Mida oskab kolmekuune RSS?

  • Käte-jalgadega vehkida. Käsi suhu toppida. Pealage kratsida.
  • Objekte jälgida, suhtlemiskontakti otsida, ümbrust uurida. Huvitavad on näiteks autod, mis akna taga ühele poole ja teisele poole sõidavad. Aga ka kõik inimesed, kes ta nägemisvälja jõuavad. Eriti rõõmus on RSS kui vaatevälja ilmub õde.
  • Naeratada, naerda, reageerida suhtlemisele naeratuste ja mõnusate muhemehenägudega.
  • Koogata, harjutada erinevaid hääli ja häälikuid, hääletoone, helitugevusi, rütme.
  • Selili olles liigub tihti ülespoole ja püsi tõstetult lükkab jalad sirgu ja tugevaks, st on kõva tõukaja. Aga roteerub ka. “Hommikuks” pole enam seal kuhu ma ta “õhtul” panin.
  • Keerab (või vajub) küljelt seljale.
  • Tõenäoliselt veel midagi, mille peale ma parajasti ei tule.

Tervis paistab korras olevat, septembris kummitanud nohud on möödas, kuigi ka oktoobri lõpus oli üks selline paaripäevane tatihoog. Väga võimsalt vohab parajasti beebkõõm, mille ka BB üle elas. Kuna meil BBga oli selline edukas „ah, kraabime ära, mis siis ikka“ kogemus, siis arvasin, et võin väikevennale ka kammiga ligi minna. „Kriibus-kraabus“ nagu BB ütleb oma uue lemmiklaulu järgi. Õnneks palju ei kiusanud väikevenda, esialgu ainult ettevaatlikult natuke siit ja natuke sealt. Järgmiseks hommikuks oli RSS aga natuke siit ja natuke sealt punetav ja ühest kohast lausa veriselt kärnas. Oioi! Nii et nüüd pole rohkem enam katsuda julgenud, ainult kreemi pähe ja näpud risti, et üks hetk vana nahk ise lahti hakkab. Õnnetuseks paistab see lugu aga vist sügelevat, sest ta väikesed sõrmekesed ronivad üsna tihti sinna kanti kriibus-kraabus tegema. A pole viga, küll saame varsti selle väikese ebamugava iluvea ka lahendatud.

Üldiselt on poiss ponks. Vanust koguneb, kogust jätkub. Aeg on sebida omale üks mõnus tüdruksõber.

DSC_0123

DSC_0126

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s