Detsember 4 ehk suur õde ja väike vend

Hommikul hullasime mõõdulindiga. Saime teada, et Suure Õe (kaks ja pool) kõhuümbermõõt on Väikse Venna (kohe neli) kõhuümbermõõdust kolm-neli sentimeetrit väiksem, biitseps on sama.
Selline peen preili ongi meil.
Peen preili laulab parajasti: “Maja metsa sees, aknast välja vaatab, jänes jookseb väest, seisma jääb, kopp-kopp, lahti tee, metsas umm-umm mees, tuppa tule saa, anna käppa kaaaa!”
Noh, suurem osas sõnu on ju täitsa olemas. Sõnavara ongi juba üüratu ja tõlkimine läheb nii, et ei saa arugi. Ikka papale papa-keeles ja mammale mamma-keeles. Ja paar sõna on ka inglise keeles, igaks juhuks (nt “tissue” ja “ready”).
Ainult millegipärast lähevad mõned vastandid endiselt sassi. Üleval või all, mis vahet seal on! Paremat ja vasakut ei ole hakanud veel õpetama. Aga väga optimistlik ei ole, et ta selle palju mugavamalt selgeks saaks kui mina (oot-kumma-käega-mul-parem-kirjutada-on-ahsoo-see-on-siis-järelikult-parem). Aga kes teab, nooremale põlvkonnale peab muidugi andma ruumi vanemast parem olla.
Vaatame, kas Väike Vend jagab seda üles-alla asja paremini. Ja jääme ootama, millal ta õest ka pikemaks kasvab.
Foto, mis mul täna tegemata jäi (sest mõned hetked ei kannata kuni mamma fotoka järele jookseb): RSS on selili voodil, BB istub tema kõrval, raamat süles ja räägib: “Schneewittchen bla-bla-bla weint bla-bla-bla kommt bla-bla-bla Apfel bla-bla-bla Schneewittchen…”* RSS jäi magama, ema süda läks ja heldis ära.

*Ehk: “Lumivalgeke bla-bla-bla nutab bla-bla-bla tuleb bla-bla-bla õun bla-bla-bla lumivalgeke…”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s