Oktoober 7 ehk arvamismäng

Olen pikemat aega tahtnud jälle ühe arvamismängu korraldada. Isegi mõtlesin välja, mida te see kord arvata võiks ja kõik nii, aga ikka jäid asjad kuidagi toppama.
Igatahes… nüüd pühapäeval võtsin asja tõsiselt kätte ja otsustasin, et täna on see päev, mil arvamismängu küsimus kodusele testimisele pannakse.
Olen siin ennegi hädaldanud, et jõle raske on vett juua ja end motiveerida vett jooma ja meeles pidada, et vett on vaja juua, ja mille pagana pärast vesi ei maitse nagu kokakoola, eksole?
Sain nutitelefoni, laadisin alla erinevaid äppe, aga ikka ei viitsinud pärast iga lonksu telefoni kätte võtta, et lonksust aru anda. Ostsin uhke veepudeli, lasin vett täis, võtsin mõne lonksu ja jätsin ülejäänud paariks päevaks või kesteabkuikauaks sinna sisse kõdunema. Väk. Ja siis selgus, et uut pudelit ei ole üldse mitte kerge puhastada. Aint mingi eriharjaga. Siis saime nõudepesumasina ja pudel sai justkui ise puhtaks, aga vahepeal olid pikad perioodid, mil pudelit polnud käepärast sest… noh, ta ootas pesu või oli pesemisel. Lõpuks lasin teise ikkagi jälle vett täis, võtsin mõne lonksu, pistsin kotti ja sain üsna märjalt teada, et pudeli kork justkui ei pea vist. Nägemist, nõme pudel.
Nüüd juba üsna mitu nädalat tagasi leidsin aga täiesti kogemata ühest oma lemmikpoest ideaalse veepudeli. Sellise, mille kork on nii kindlalt kinni, et võib kotis kukerpalle teha ja ikka ei ole keegi niiske. Sellise, mis avaneb ka nii, et selle pesemine on käkitegu – käsi mahub sisse! Mulle meeldib väga ka see, et pudelisuud ei pea pudeli avamiseks näpuga katsuma (imelikult paljusid korduvkasutatavaid veepudeleid peab).kaks-copyuks-copy

Lisaks mahutab teine umbes-täpselt pool liitrit, nii et igasugune arvutamine on isegi minusugusele „jõin ära liitri vett, läksin tonni raskemaks“-tüübile* käkitegu.
Näete juba, mida arvata saate, eks?

Mitu milliliitrit** vett jõin möödunud pühapäeval?

** Võib ka grammides või liitrites, muidugi, aga konverteerimisvigade eest mina ei vastuta.

Täpse numbri teada saamiseks kasutasin seekord täpsemalt mõõtmismeetodit, kui igapäevane umbes-täpselt pool liitrit. Arvestasin muidugi ainult veepudelist joodud vett, mitte teistes jookides või toidud sisalduvat. Kusjuures, isiklikuks eesmärgiks olen võtnud juua päevas 30 milliliitrit kilo kehakaalu kohta. Sealjuures tunnistan, et oma kehakaalu kohta on mul umbes sama hägune arvamus, kui teil. Meie kaal läks nimelt millalgi talvel katki ja uut pole hankinud. Laupäeval sõbra juures tahtsin kaalule astuda, aga unustasin. Kes mind ammu täismõõdus näinud pole, vaadake instagrammi, seal peaks mõned hiljutised pildid olema. SIIN.
Muidugi, see kehakaalu jutt on siin niisama edvistamiseks. Sest ega te ju ei tea, kas ma eesmärki täitsin või mitte. Või ületasin? Või äkki ei joonud grammigi? Ei, jõin. Nullpakkumise võite tegemata jätta.
Nagu ikka ootan vastuseid nii kaua, kui viitsin (või pigem – niikaua kui olen üllatusauhinna ideest teostuseni jõudnud) ja täpseimat pakkujat ootab üllatusauhind. Mitte just väärtusetu, aga selle pärast üksi ma küll arvata ei viitsiks. Rohkem ikka mängulust ja kõik need asjad…
Viidatud lemmikpood, kusjuures, on selline, mis müüb erinevaid köögividinaid, mida kodus olles kunagi vaja pole läinud, aga poes olles olen täiesti veendunud, et ilma selleta enam edasi elada ei saa. Näiteks termopresskann või õunalõikur või universaalne ülekeemist takistav silikoonkate potile või veepudel, mida normaalselt pesta saab.

*Kui ei usu, küsige mu põhikooli füüsikaõpetajalt… meil oli füüsika kontrolltöös küsimus „Jõid ära liitri vett, kui palju läksid raskemaks?“ Ja üks kodanik õpilane kirjutas sinna umbes midagi sellist: „x=3q4i8 ad x /e3qr00 kusjuures 24q9=24+ seega 9w4wq + 24q59 -2445. Vastus: 1e+9 mikrogrammi.” Jättes sealjuures välja arvutamata, mitu kilo 1e+9 mikrogrammi vett on…
Täiesti tõsiselt! Aga hei, ega matemaatiline loogika ainuke voorus ei ole!

Advertisements

21 thoughts on “Oktoober 7 ehk arvamismäng

 1. He, esimene pakkuja! Milliliitreid ei oska teisaldada liitritekski, rääkimata grammidest, matemaatika teadmised on jäänud eelmisesse sajandisse maha. Nii et pakun täitsa lambist 1,5 liitrit. Teisendamisega saa palun ise hakkama.

 2. Ma mõtlesin kohe, et 1400ml, aga nüüd näen, et esimese (ja ainukese) pakkujaga kole lähedal. A mis siis, pakun ikka 1400.

 3. Üritan siis kolmanda pakkujana pakkuda.
  Minu matemaatika arvutused on üldjuhul sellised 2+2=5, vahel ka 3 ja vajadusel 4. Seega kokkuvõtlikult jõid sa ära 1200ml.
  Ja loogikaga pole siin midagi pistmist, rääkimata mingist füüsikast, matemaatikast või kes teab veel millest.
  Kui mu matemaatika neropatti koju tuleb, palun temal ka arvata 😉

 4. Tommi pakub 2430ml, kui hiljem arvutama hakkas (kehakaal, pikkus ja mis kõik veel), siis sai 1800ml.
  No loodame, et üks sobib 😉

   1. Leidsin! Aitäh! Sistema Trio on selle mudeli nimeks. Amazon ka müüb. Kusjuures mulle 700 milliliitrine sobib isegi rohkem. Tellin.
    Seda su lemmikpoodi ei olegi ketina igal pool!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s