Oktoober 12 ehk miks meil kala lõpuni värvimata jäi

Sel ajal, kui me BBga kala värvisime, müttas RSS mööda majapidamist ringi ja tegi omi asju. Vahel kiikasin, ahah, nüüd läks sinna, nüüd teeb seda, nüüd läks kööki, nüüd laamendab pottide-pannidega. Vahel jalutas RSS, kes nüüd uhkelt kahe jala peal käib, meie juurde, vaatas üle, et õel tuleb värvimine paremini välja, kui mammal ja jalutas jälle minema.
Kui RSS parajasti jälle meie juurde jõudis, kostus aga äkitselt köögi poolt üks suur pauk ja köögi ja elutoa põrand täitus ühtlase kihi klaasikildudega. Midagi plahvatas.
Kamandasin õe diivanile ja ei lubanud sealt alla ronida, võtsin venna kaenlasse ja sidusin (kus on lastekaitse silmad!) ta kiiresti õuekärusse kinni. Siis tipsisin kööki asja inspekteerima ning kühvlit ja harja võtma.
Avanes vaade:

dsc_0575
Klaasikillurahe

dsc_0576
Ups

Selgus, et RSS oli ühel oma köögiretkedest pliidi tööle keeranud ning kuum plaat oli kuumutanud selle kohal seisnud klaasalust, mis aga alusele niivõrd vastukarva oli, et too vihast lõhkes. Need klaasalused on muidu – sel ajal, kui pliiti ei kasuta – täitsa mõnusad selleks, et pliit kinni katta ja seda osa köögist ka tööpinnana kasutada. Nüüd katame ainult pool pliiti.
Loo moraal on aga selles, et tuleb a) välja mõelda meetod, kuidas takistada väikevenna juurdepääsu pliidi nuppudele või b) väikevenda pidevalt sellises pättuses kahtlustada ja pliiti kontrollida. Ennem kodunt lahkumist kontrollin pliiti niikuinii. See on juba geenidega edasi antud maniakaalsus.
Muidugi olen ütlemata tänulik, et pauk siis ei käinud, kui RSS parajasti köögis oli. See oleks võinud üsna veriselt lõppeda.

Advertisements

7 thoughts on “Oktoober 12 ehk miks meil kala lõpuni värvimata jäi

 1. Väga õnnelik õnnetus!
  Palju jõudu ja osavust kahe vahva tegelasega!
  Ps. LK silmade läbi käitusid täiesti õigesti selleks, et neid mitte ohtu seada.

 2. Appi, päris ehmatav ikka.
  Meil kukkus ükskord laelamp alla – suuuuur plafoon – sinna, kus lapsed tavaliselt all mängisid, aga sel hetkel polnud kedagi seal all. Õnneks. Aga ehmatav oli ikka ja koristada andis ka neid klaasikilde päris laialdaselt, nagu teil seal vist.
  Osadele pliitidele müüakse nuppude ette käivad pliidilaiusi “sahtleid”, mis peaks väikeste kätega pliidimanipulatsioonide takistuseks olema. Mõtlesime nende peale, kuna meil gaasipliit, aga ei leidnud nii vanale pliidile sobivat nagu meil siin on (jäi eelmiste köögimööblist sisse).

  Üldiselt saab keelamisega alati palju asju lastele põnevamaks teha, nii et otstarbekam on mõte mujale juhtida, aga teil vist nii lihtsalt ei lähe, kui “nuputamine” juba avastatud on.

  1. Ojaa. See koristamine on võimas. Olen nüüd iga päev tolmuimejaga üle käinud, sest ikka leidub kuskil mõni kild, ja eks seda klaasipulbrit ole ka igas praos.
   Keelamise kohta sain just eile lasteaiast tagassidet. Noormees olevat seal käinud internetijuhtme kallal ja ei tea kus veel, kus ei tohi ja tädi ütles (õnneks küll naerdes), et “EI ei tähenda RSSile mitte midagi” 😀
   Kui BB pliidinuppe avastas, oli meil lasteköök ka päris köögis ja siis tegin selgeks, et need on mamma nupud ja kui tema tahab nuppu keerata, siis keeraku palun oma köögi nuppe. 😀 Ei olnudki rohkem tarvis. 😀

 3. Uhh, kui jube lugu!
  Meil õnnestus noorimaga kuidagi nii, et tema pliidinuppude vastu huvi ei tundnud – aa, nüüd tuleb meelde, ta oli avastamise-perioodil veel liiga madal, meil on pliit kõrgemale tõstetud, sest nii on mugavam. Nii et kui meie laps oli vist peaaegu kahene ja tema Parim Sõber RSS-i vanune ning Sõber külas olles loomulikult nuppe näppima läks, võttis Lillebror kohe mitu korda murelikult Sõbra käekese nupu juurest ära. Hästi armas ja naljakas oli seda vaadata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s