Jaanuar 1 ehk aasta nagu juustuküpsis

Head uut aastat, kallid lugejad, nagu täna on vist kombeks öelda.
Muus osas me väga kombekad aastavahetajad ei olnud. Ei avanud šampust, sest kes seda siin joob, ei tulistanud ilu taevasse, sest seda teevad rikkad sakslased niigi häbiväärselt palju, isegi õnne ei valanud, kuigi mälu ütles, et eelmisest aastast jäi tina järgi ja rikutud lusikas ei saanud ka ära visatud. Kas homme võib veel valada? Ja säraküünlad – neil ei ole ju mingit aegumistähtpäeva?
Olen oma aastaid ikka ennustanud esimese päeva järgi. Noh, et kui esimesel päeval istun üksi kodus ja vahin nukralt seina, siis tulebki depressiivne aasta. Või et kui esimesel päeval kolm pudelit veini tühjaks limpsin, siis on aasta läbi pudelikonteineri juurde asja. (Olgu siinkohal öeldud, et kumbagi kirjeldatud esimest päeva pole ette tulnud.)
Täna ärkasin hommikul idüllis. Oma voodis, abikaasa kõrval (seda tuli eelmisel aastal harvem ette, kui võiks arvata) selle peale, et trepilt kostus ühe daami sosistamine: „Tule nüüd, RSS, tule nüüd, ma aitan, läheme Mamma-Papa juurde, oota, ma aitan! Tule!“ Väikevend korrutas samal ajal: „Papa-papa-papa…“
Ja muidu oleme olnud rõõmsameelsed ja aktiivsed, aga olen ka võtnud aega enda ja oma raamaturiiuliga olla. Tööd pole teinud. Ei tea, kas peaks moe pärast korraks proovima? Sest töökat aastat oleks ka vaja.
Uueaastalubadused on seekord rohkem soovi-mõõtu. Aga kuna väljas on noorkuu, siis… noh, miks mitte.
Tavapäraste tubakat-ei-tõmba ja iga-päev-teen-trenni lubadustega on lihtsalt nii, et neid pole vajadust praegu uuendada. Mind ajab juba see iiveldama, kui keegi teine kolm päeva tagasi tubakat tõmbas, ja trennikava olen usinalt juba 17 päeva järjest teinud. Rafineeritud suhkrut kah pole söönud ja ei taha ka enam.
RSS lubab see aasta rääkima hakata – avaldas Härrale, kes talle täna mingit toitu promos, kahesõnalist arvamust: „Schmeckt nicht!“ – ja BBst saab tõenäoliselt kokk-kondiiter, sest tema valmistas täna (vähese abiga) imemaitsvad juustuküpsised.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s