Juuli 1 ehk eelkooli lõpupidu

BB eelkooligrupp tähistas eelkooli lõppu korraliku prallega. Nii korralikuga, et pralletajad ei saanud enne hommikutki koju.

Pidu algas siis, kui teised lapsed lasteaiast lahkusid. Siis toodi eelkoolikatele meie kohalikust jäätisekohvikust nende jaoks värskelt valmistatud jäätist.

Jäätisele järgnes muidugi suurem triangel (loe: tavaline lasteaiapäev, lihtsalt tühjas õhtuses lasteaias). Korraldati Halloweeni-teemaline maskeraad, meisterdati (muuhulgas teineteisele mälestuseks T-särke), tehti eksperimente ja näomaalinguid, joosti ja lipati. Õhtusöögiks telliti pitsad. Pärast sööki käidi pargis jooksmas ning murul lesimas ja vaatamas, kuidas taevas hämaraks tõmbub.

Kogu rühm läks tuttu madratsitega toapõrandale, just nagu päevatudu ajalgi, ainult et toa lakke kuvati prožektoriga tähistaevas. Justkui oleks õue jäädud.

Hommikusöök söödi ka ühiselt lasetaias. Kella poole kümneks oodati lapsevanemaid ja õdesid-vendi lõpetajatele järele. Muidugi pidid külalised kõik ootama tänaval, maskid peas. Eelkoolikad rivistati kinnise lasteaiavärava taha üles ja neil lasti tervituseks esmalt paar laulu laulda. Nagu vangid trellide taga!

Siis lasti lapsevanemad perehaaval väravast sisse, igaüks sai oma lapse ja üheskoos mindi lasteaia hoovi peale laiali. Korralike kahemeetriste vahedega oli määratud punktid, kus perekobarad seisma pidid, vanematel ikka maskid peas.

Nii me seal siis seisime ja vaatasime, kuidas lapsed ükshaaval õpetajate juurde kutsuti, et neile lasteaia poolt kingituseks koolituutu üle anda. Kokku kogunenud lapsed laulsid veel ja soovijad said võimaluse ka luuletusi lugeda. BB ei soovinud. Kuigi laulis ta teistega kaasa.

Koolituutu (ehk Zuckertüte) on selline suur värviline ja kaunistatud papptorbik, mille iga korralik saksa koolimineja kooli alguse puhul kingituseks saab. Sinna sisse pannakse maiustusi, väiksemaid kingitusi ja koolitarbeid.

undefined

Päris koolituutu saab BB muidugi siis, kui ta kooli läheb. Sinna on veel mõned nädalad aega. Praegu sai aga eelkool lõpetatud. Nüüd on veel nädal või kaks võimalik lasteaias käia ja siis ootab juba uus ees.

Mina sain BBlt lohutuseks hommikul valmistatud kirja:

Mamma ja Papa, meil läks hästi. Brita ja Mister Arctic

4 thoughts on “Juuli 1 ehk eelkooli lõpupidu

    1. Meil on üks selline kaisuloom (pool-ahv/pool-tekk ehk ainuke ahv, kes arktikal ellu jääks :D). See oli temaga lasteaias kaasas.

  1. Õnnesoovid lõpetajale! Kui ma õigesti mäletan, siis Arctic Monkey on sama vana või vanem, kui BB? Väga armas perepilt ❤

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s